גן ילדים מומלץ

גן ילדים מומלץ

גן ילדים צריך להעניק סביבה מטפחת, מעצימה, בטוחה ונעימה. ישנם כיום גני ילדים שמציעים ערך מיוחד, שאיננו טריוויאלי. כך למשל גנים שבהם שמים דגש על מוכנות לבית הספר לצד העברת תכנים בשפות זרות (למשל אנגלית). תכנים נוספים זה כמובן דבר טוב וראוי, אך חשוב לבדוק שבמקביל מעניק הגן כלים רבים נוספים.

כך תזהו גן ילדים מעולה

ברור כי גננות בעלות הכשרה חינוכית רחבה אך גם עם לב חם, הן משאב נפלא ומתנה עבור הילדים. אך על מנת לזהות מהר גן ילדים מעולה, צריך לעשות דבר מאוד פשוט. לא רק להתבסס על המלצות של הורים ולא רק להתרשם מאתר אינטרנט או מרושם חיצוני אחר. כדי לזהות גן ילדים מעולה, כהורים פשוט גשו לגן והביטו בילדים. שימו לב לשפת הגוף של הילדים, לנינוחות שלהם. ראו כיצד הצוות החינוכי מתייחס אליהם, האם הסביבה שקטה ונעימה, האם כל הילדים מקבלים יחס נאות. אם התשובה חיובית, זהו סימן מובן לכך שזהו גן ילדים ממעלה ראשונה.

גן מאובזר ובטוח – וגם הרבה יותר

על מנת שהילדים יתפתחו בצורה טובה, הם זקוקים לחשיפה לגירויים מגוונים, אינטלקטואליים ואחרים. גן ילדים שמאתגר את הילדים ובמקביל שומר על בטיחותם בצורה יום יומית, מעניק מתנה עצומה לחיים. גן מאובזר עם שלל משחקים, צעצועים חינוכיים, משחקי קופסא וכיוצא בזה, יוצק הרבה תוכן לחייהם של הילדים. רצוי שהצוות החינוכי יפקח עיין על הילדים כשהם משחקים, מציירים, בונים, מרכיבים. גננות שמסתכלות, ששואלות, שמתעניינות ולא רק מסבירות, נותנות מקום של כבוד לכל ילד וילד.

מרחב ונעים וגם מעצים

אין שום סיבה שילד בישראל של 2022 ילך לגן צפוף. גן ילדים מוצלח יהיה מתוכנן היטב, מרווח, מואר מאוורר. כאשר התנאים הסביבתיים והפיזיים הם הטובים ביותר, אפשר להמשיך משם לסיפוק צרכי הילדים מבחינה רגשית וחינוכית. גן מעצים זהו הגן שבו הצוות קשוב לצרכיו של כל ילד וער להתפתחות בקצב האישי. לאתגר את הילדים, אך מבלי ליצור תסכול או אי נוחות. לעזור לילדים להשתלב, להתנהל יחד בחברה, לתת כבוד לאחרים ולקבל כבוד בחזרה.

גן חלילית