לידיה יונג וסיפורה רב ההשראה

לידיה יונג, מטפלת, סופרת ומשוררת, לא הגיעה לתחום הטיפול וההנחיה מצוידת בידע תיאורטי בלבד. לתחום המרתק של לימודים על פי שיטת ימימה הגיעה מתוך צורך אישי, לאחר תקופה של משבר ורגעים אישיים לא פשוטים ומאתגרים.

לידיה יונג

לידיה יונג, אשר עוסקת בין היתר בטיפול על פי שיטת חשיבה המבוססת על חוכמת הקבלה העתיקה, כתבה כמה וכמה ספרים. לידיה יונג תיארה בספריה מקרים ואירועים רבים אשר שופכים אור על עקרונות ורעיונות פרקטיים ומרתקים (כמו גם סיפור אישי רב עוצמה). דרכה האישית והמקצועית כללה התפתחות אישית, שנועדה להתיר מכאובים וקשיים נפשיים ושאלות עמוקות.
על פי דבריה של לידיה יונג עצמה, שנות ילדותה לימדו אותה לפתח סוג של קשיחות, נוקשות החיונית בסביבה הכוללת עבריינים ופשע. אט אט, באה ההכרה שתובענות עצמית וסגירות עלולים להביא לאכזבה ונדרשת דרך אחרת. אך מתוך הקושי, הסגירות והספקות, התחולל שינוי. יצאה לדרך חדשה ועצמאית, לברוא חיים חדשים תוך כדי גידולם של שני ילדיה הקטנים. דרכה הובילה אותה אל לימודי ימימה, לימודים שיצרו תחילה צמיחה אישית ולאחר מכן התפתחות נוספת.

שיטת ימימה

שיטת ימימה שאותה תרגלה לידיה יונג מסייעת להשיג חיבור לפנימיות, חיבור למהות החיובית. בזכות הלימודים העמוקים החל תהליך של צמיחה, גדילה בגוף ובנפש. צמיחה עצמית שמביאה עימה קבלה עצמית, אהבה עצמית, שלווה והרבה יותר. ספריה הרבים שופכים כמובן אור נוסף על השיטה ועל התהלכים הפנימיים שאפשר לעבור, על מנת לצמוח גם מהמצבים הכי קשים בחיים.
לידיה יונג מסבירה שכל אישה שחפצה בכך יכולה למצוא בשיטה, השואבת מרוח הקבלה, מנוף לשיפור עצמי וצמיחה. ולא חייבים לחכות למשבר כה גדל כמחלת הסרטן (ממנה לידיה יצאה כמנצחת). בכל אדם טמונים כוחות חזקים ויכולת לחולל טוב. ניתן לחולל שינוי במציאות לא פשוטה ואפילו משברית, בזכות כלים של חיזוק, העצמה, הדרכה, מדיטציה.
כיום, לידיה מתמחה בהעצמת נשים בשלל גילאים, שרוצות לממש עצמן. נשים שרוצות למצוא את האיזון, להשיג אחריות על חייהן, לצמוח, לחזק את הגוף, לחזק את הנפש. כולן יכולות, אפשר לצאת למסע שמתחיל בצעד אחד לעבר החיובי, לעבר הצמיחה האישית.