ימימה

שיפור עצמי על פי שיטת ימימה – אף פעם לא מאוחר מדי

כדי לשפר את עצמנו, להפוך לאנשים (גברים או נשים) טובים יותר, אף פעם לא מאוחר. על מנת לרצות לנצח כל מיני קשיים, מחשבות מעיקות, חרדות, חוסר ביטחון עצמי או אפילו קשיי תקשורת כאלה או אחרים, לא צריך תירוצים. כל מה שצריך זה שלושה דברים. קודם כל הכרה שמשהו עכשיו לא עובד, לא נעים או לא נכון. שנית, הרצון לבצע שינוי אמיתי, שמצריך גם עבודה עצמית. שלישית, שיטה שבאמת יכולה להראות נתיב להתפתחות, לשינוי עצמי ואפילו, אפשר לומר, לסוג של תיקון.
אם שמעתם אי פעם על ימימה (ז"ל) ותהיתם מה זה שיטת ימימה, אז קודם כל היא השיטה שמציעה דרך. הוא מציעה דרך מסודרת, שמבוססת על תורת ההכרה, על המון ניסיון חיים, על העברת שיעורים לאורך שנים, לאין ספור תלמידות (וגם לתלמידים). שיטה שזוקקה והפכה למדריך אישי ואנושי, למקום טוב יותר בחיים.

בכולנו טמון פוטנציאל ליותר

ישנם אנשים שכדי לקבל תשובות לשאלות הולכים אל הרב. ישנן נשים שפונות לרבנית. יש הפונים לפסיכולוגים או ליועצים למיניהם. כל זה יכול להיות טוב ויפה, בתנאי שלעולם לא נשכח את מה שימימה לימדה – בכולנו טמון פוטנציאל ליותר. את השאלות לא תמיד חייבים להפנות החוצה. הרבה פעמים צריך להפנות את השאלות ואת תשומת הלב פנימה. ולא מדובר רק על מושגים מעורפלים. במידה רבה שיטת ימימה לנשים נועדה לפזר את הערפל ולחשוף עד כמה כולנו מורכבים. המציאות מורכבת, יש בתוכנו עולם שלם של רצונות, אמונות, תשוקות, התנגדויות, חלומות, אך גם הרבה קשיים ומעצורים.

שיטת ימימה

על מנת להכיר בקושי ולהתמודד אותו, שיטת ימימה מציעה אוסף נרחב של תובנות, מושגים, הגדרות. יש פה דרך סלולה, נתיב שמהווה מפה ומצפן גם יחד. זהו כלי עזר, שעל פי השיטה מאמן את המוח, התודעה וההכרה. כלי עזר שעוזר להסתכל על הדברים מחדש, לראות דברים גם באופן נוסף. זוהי תורת הכרה שמכניסה סדר במחשבות שלנו. מאפשרת לצמוח, אפילו מתוך נסיבות קשות, מתוך קשיים וכל מיני צרות. והעיקר, לזכור שתמיד אפשר ואף פעם לא מאוחר.

lidyayung.co.il